Сабақ тақырыбы: №43 |
Оралхан Бөкейдің «Тортай мінер ақбоз ат» әңгімесінің сюжеттік желісі |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
6.Т/Ж1. Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау |
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы шығарманың жанрын анықтай алады. Оқушылардың көпшілігі әртүрлі тәсілдер арқылы терең түсінгендігін көрсету үшін мәтіндерді қолданады; Берілген тапсырмалар бойынша өз пікірін басқа пікірлермен салыстырады. Оқушылардың кейбіреуі тақырыптар мен оның мағынасын ашады және бір-бірімен байланыстырады, астарлы мағынаны ажыратады. |
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика мен терминология: автор үні, оқырманның сезімі, шығармадағы құндылық Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ... ойлаймын. Шығармадағы тірек сөздер: Тортайдың арманы, кітапты оқу, ақбоз ат. |
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілік, төзімділік, еңбекқорлық, адалдық |
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
Бағалау критерийі |
|
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Қолдану |
Алдыңғы білім |
Соғыс ұрлаған балалық шақ |
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу
2. Топқа бөлу «Рөлдегі оқушылар» тәсілі бойынша 4 топқа бөлу. |
Жусан өсімді- гінің, ат, кітаптың суреттері |
||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Мұғалім Оралхан Бөкей туралы мәлімет береді. Ой шақыру
«Тортай мінер ақбоз ат» әңгімесін бөліктерге бөліп, 4 топқа береді. 1-тапсырма. Топтық жұмыс І топ – «Баяндамашылар» Әңгімені толық оқып, алдымен жұпта, содан кейін топта бір-біріне тү- сіндіріп, топтан бір оқушы шығып барлық сыныпқа мазмұнын айтып шығады.
ІІ топ – «Мінездеме берушілер». Әңгіме кейіпкерлеріне мінездеме береді. |
|
||||||||||||
«МІНЕЗДЕМЕ БЕРУШІЛЕР» ІІІ топ – «Ізденушілер». «Талқылау кестесін» толтырады.
«ТАЛҚЫЛАУ КЕСТЕСІ» |
Оқулық Слайд Презента- ция |
|||||||||||||
ІV топ – «Сипаттаушылар»
Дескриптор:
2-тапсырма. «Автор орындығы» Тортайдың арманы… |
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
Сабақтың соңы |
Кері байланыс |
|